1. Retailers
  2. Lexus Malmo
  3. Kontakta oss
VÄLKOMMEN TILL

LEXUS MALMÖ

VI PÅ LEXUS MALMÖ

Vår målsättning är att vi varje dag och i varje kundrelation ska få dig att uppleva att du blir väl omhändertagen både före, genom och efter din bilaffär, samt att du känner att du kan höra av dig till oss oavsett vad du undrar över eller eventuellt behöver hjälp med.


Peter Bolin
Produktspecialist - Manager

Tel: 010-497 97 83
peter.bolin@lexusmalmo.se


Håkan Carlberg
Produktspecialist

Tel: 010-497 97 86
hakan.carlberg@lexusmalmo.se


Emelie Dahlberg
Produktspecialist

Tel: 010-497 97 84
emelie.dahlberg@lexusmalmo.se


Robert Person

Servicemarknadschef

Tel: 010-497 63 83
robert.persson@lexusstockholm.se


Anders Wollin
Ansvarig Eftermarknad

Tel: 010-497 97 82
anders.wollin@lexusmalmo.se


Leif Nygren
Ansvarig administration Servicemarknad

Tel: 010-497 63 53
leif.nygren@lexusstockholm.se


Anna Ohlsson

Ansvarig Servicerådgivning

Tel: 010-497 97 81
anna.ohlsson@lexusmalmo.se


Christopher Hamilton
Tekniker - Serviceansvarig


Tel: 010-497 97 80
christopher.hamilton@lexusmalmo.se


Mattias Ask
Tekniker – Serviceansvarig

Tel: 010-497 97 80
mattias.ask@lexusmalmo.se


Isak Bard
Tekniker – Serviceansvarig


Tel: 010-497 97 80
isak.bard@lexusmalmo.se


Essi Toutounchi
VD / CEO

Tel: 010-497 63 50
essi.toutounchi@bilia.se


Malin Åström Reinicke
Försäljningskoordinator / VD-assistent

Tel: 010-497 63 62
malin.reinicke@lexusstockholm.se

 

VI VÄRNAR OM DIN INTEGRITET

Lexus Malmö (Bilia Center AB) värnar om din personliga integritet och vi vill informera dig om hur vi hanterar dina personuppgifter som vi samlar in i samband med att du gör ett köp av våra varor och/eller tjänster eller på annat sätt besöker oss, på en av våra bilanläggningar eller via vår hemsida. Läs hela vår integritetspolicy här.

Hitta oss

ADRESS

Djurhagegatan 17
213 76 Malmö

Vägbeskrivning Opens in new window

ÖPPETTIDER

  • Måndag - Fredag 09:00 - 18:00
  • Lördag - Söndag 11:00 - 15:00

  • Måndag - Fredag 07:00 - 18:00