1. Retailers
  2. Lexus Goteborg Molndal
  3. Kontakta oss
VÄLKOMMEN TILL

LEXUS GÖTEBORG - MÖLNDAL

VI PÅ LEXUS GÖTEBORG

Vår målsättning är att vi varje dag och i varje kundrelation ska få dig att uppleva att du blir väl omhändertagen både före, genom och efter din bilaffär, samt att du känner att du kan höra av dig till oss oavsett vad du undrar över eller eventuellt behöver hjälp med.


Per Petersson

Platschef/Försäljning

Tel: 031-797 35 84
Mob: 0708-12 36 83
per.petersson@lexusgoteborg.se


Erik Mellbin

Försäljning/Företag

Tel: 031-797 35 82
Mob: 0766-36 81 20
erik.mellbin@lexusgoteborg.se


Erik Nygren
Försäljning/Företag/Marknad

Tel: 031-797 35 83
Mob: 0733-40 65 29
erik.nygren@lexusgoteborg.se


Anna Hallberg
Administration

Tel: 031-797 35 74
Mob: 0709-28 64 10
anna.hallberg@lexusgoteborg.se


Jonas Nilsson
Verkstadschef

Tel: 031-797 35 35
jonas.nilsson@lexusgoteborg.se


Michael Aleros
Servicerådgivare, Reservdelar/Tillbehör

Tel: 031-797 35 86
Mob: 0736-44 15 24
michael.aleros@lexusgoteborg.se


Simon Andersson
Verkmästare

Tel: 031-797 35 34
Mob: 0768-90 70 03
simon.andersson@lexusgoteborg.se


Krister Johannesson
Eftermarknadsansvarig, Reservdelar/Tillbehör

Tel: 031-797 35 85
Mob: 0709-06 23 11
krister.johannesson@lexusgoteborg.se

 

Yohnny Chilo
Servicetekniker

Hitta oss

ADRESS

Arnegårdsgatan 4
431 49 Mölndal

Vägbeskrivning Opens in new window

ÖPPETTIDER

  • Måndag - Fredag 09:00 - 18:00
  • Lördag 11:00 - 15:00
  • Söndag 11:00 - 15:00

  • Måndag - Fredag 07:30 - 16:30